Přečtěte si, prosím, pozorně následující návod k použití, protože obsahuje důležité informace o tom, co je třeba při užívání tohoto produktu dodržovat.

Návod k použití uschovejte pro případ, že byste si jej chtěli později ještě přečíst. Pokud budete mít nějaké dotazy, obraťte se na Vašeho lékaře nebo lékárníka.

Aktivní složky: Jedna (1) vaginální kapsle GYNIMUN® obsahuje minimálně 1×108 Lactobacillus gasseri, (EB01TM) a Lactobacillus rhamnosus (PB01TM).

Pomocné látky: bezvodá glukóza, laktitolmonohydrát, kukuřičný škrob, hydroxypropylmethylcelulóza, oxid titaničitý a stearan hořečnatý.

Ve výrobku nejsou obsaženy konzervační látky, želatina ani jiné produkty živočišného původu.

Informace o výrobku

GYNIMUN® vaginální kapsle obsahuje dva pečlivě vybrané, vaginální, patentované a klinicky přezkoušené probiotické kmeny, které byly vybrány pro své vynikající vlastnosti při udržování a obnově zdravé vaginální flóry.

Bakterie mléčného kvašení ve vaginálních kapslích přispívají produkcí kyseliny mléčné ke stabilizaci fyziologické hodnoty pH v pochvě a tím podporují přirozené obranné mechanismy vůči vaginálním infekcím. GYNIMUN® vaginální kapsle tím zmírňují vaginální obtíže, jako je svědění, výtok, zápach, zarudnutí, podráždění nebo pálení. Vaginální obtíže mohou být příznakem infekcí, například bakteriální vaginózy.

Pravidelné užívání vaginálních kapslí GYNIMUN® pomáhá omezit výskyt opakovaných vaginálních infekcí.

Co byste měli vědět o bakteriích mléčného kvašení

Bakterie mléčného kvašení jsou podstatnou složkou zdravé vaginální flóry. Produkují kyselinu mléčnou, čímž udržují kyselou hodnotu pH v pochvě. Tak je přirozenou cestou zabráněno růstu nevítaných mikroorganismů, které mohou vést k vaginálním infekcím.

Příčiny vaginálních obtíží

Vaginální obtíže, projevující se jako svědění, pálení a výtok, mohou být příznaky plísňové nebo bakteriální infekce a tím narušené vaginální flóry. Tyto obtíže je třeba zkonzultovat s lékařem.

Rovnováhu normálního prostředí v pochvě, které je velkou měrou ovlivňováno bakteriemi mléčného kvašení a pH hodnotou v rozmezí 3,8-4,5, mohou narušit nejrůznější vlivy, jako je intimní výplach, pohlavní styk, menstruace, používání nevhodných hygienických výrobků, nemoci látkové výměny (např. cukrovka), stres, hormonální změny (např. v těhotenství nebo přechodu), užívání antibiotik nebo intravaginálních léků. Při obnově narušeného prostředí pochvy Vám bakterie mléčného kvašení ve formě vaginálních kapslí GYNIMUN® pomohou přispět ke zlepšení stavu.

Užívání vaginálních kapslí GYNIMUN®

Vsuňte večer před spaním jednu (1) vaginální kapsli hluboko do pochvy. Takto pokračujte dalších 8 dnů.

Pokud je to potřebné, GYNIMUN® kapsle lze užívat i delší dobu.

GYNIMUN® kapsle by se neměly užívat během menstruace.

Užívání v těhotenství a při kojení

Vaginální kapsle GYNIMUN® je možno v době těhotenství užívat pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Vaginální kapsle GYNIMUN® je možno užívat během kojení.

Možné vedlejší účinky

Žádné vedlejší účinky nejsou známy.

Při užívání vaginálních kapslí GYNIMUN® může vzácně nastat alergická reakce. Pokud byste zpozorovali příznaky alergické reakce, okamžitě přípravek přestaňte užívat a informujte svého lékaře nebo lékárníka.

Kontraindikace

Vaginální kapsle GYNIMUN® není možno užívat při známé přecitlivělosti vůči některé z obsažených složek.

Užívání společně s dalšími léky

Současné užívání antimikrobiálně působících prostředků (např. antibiotik) může snížit účinnost bakterií mléčného kvašení.

Omezení užívání

Vaginální kapsle GYNIMUN® nemají užívat mladé dívky před první menstruací.

Upozornění

Pokud se vaginální obtíže při užívání vaginálních kapslí GYNIMUN® zhorší, nedojde ke zlepšení v průběhu 8 dnů nebo se objeví krvavý výtok, vyhledejte lékaře.

Při onemocněních, při kterých je snížena funkce imunitního systému (např. AIDS), je možno bakterie mléčného kvašení z důvodu špatně odhadnutelného rizika bakteriémie užívat pouze pod lékařským dohledem.

V případě náhodného spolknutí vaginálních kapslí GYNIMUN® není nutné se obávat žádných negativních účinků.

Použitelnost a skladování

Vaginální kapsle GYNIMUN® je třeba uchovávat mimo dosah a dohled dětí.

Po otevření spotřebujte balení do 12 týdnů. Po každém odebrání kapsle je třeba balení vždy dobře uzavřít.

Nepoužívejte přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Velikost balení

10 vaginálních kapslí.

Výrobce:

HÄLSA PharmaGmbH Maria-Goeppert-Str. 5 D-23562 Lübeck

Distributor:

Onapharm, s.r.o., Perlitová 1799/10, 140 00 Praha 4

V licenci Bifodan A/S www.bifodan.com

Č. patentu EP1485463

Zdravotnický prostředek

Datum poslední revize: 14/11 2016