zdravotnický prostředek

SLOŽENÍ ČÍPKU: Kyselina boritá, sodná sůl kyseliny hyaluronové, polycarbophyl, kyselina mléčná, tocopheryl acetát, vitamin A, 18-beta-glycyrrhetinic acid, tea tree oil, polosyntetické triglyceridy, fosfatidilcholin.

POPIS: Gynimun rapid vaginální čípky je zdravotnický prostředek, který pomáhá udržovat přirozenou obranyschopnost vaginy a podporuje zotavení normální vaginální mikroflóry. Kyselina hyaluronová, boritá a mléčná pomáhají odstranit nepříjemné symptomy způsobené porušenou hydratací a/nebo pH vaginy. Kyselina hyaluronová (sodná sůl) v dávce 10 mg v jednom čípku hydratuje a lubrikuje, čímž působí proti vaginální suchosti a pomáhá obnovit přirozené a komfortní vaginální prostředí. Kyselina mléčná – běžně přítomná ve vagině – indukuje okamžitou korekci pH a podporuje přirozené zotavení vulvovaginálního ekosystému. Kyselina boritá díky své déletrvající výdrži ve vaginálním prostředí pomáhá dlouhodoběji snižovat vaginální pH.

INDIKACE: Gynimun rapid se užívá při prevenci a léčbě vaginální suchosti, včetně suchosti mykotického charakteru. Pomáhá při podráždění, pálení a svědění.

DÁVKOVÁNÍ: Zavádějte 1 čípek denně do vaginy – ideálně večer před spaním – po dobu 5–7 dní po skončení menstruace nebo dle doporučení Vašeho lékaře.

ZPŮSOB UŽITÍ:

  1. Omyjte vaginální oblast (nejlépe jak zevně, tak vnitřně)
  2. Čistýma rukama vyjměte jeden čípek z blistru
  3. Jemně čípek zaveďte hluboko do vaginy, nejlépe v pozici vleže na zádech, abyste zabránila riziku  vypadnutí čípku

SKLADOVÁNÍ: Uchovávejte balení správně zavřené na suchém, temném místě mimo zdroje tepla, při pokojové teplotě (5–25 °C).

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY / KONTRAINDIKACE: Známá přecitlivělost na jakoukoli složku přípravku.

VAROVÁNÍ: Udržujte mimo dosah a dohled dětí. Nepolykejte. Nepoužívejte, pokud se k Vám balení dostalo otevřené nebo poškozené. Nepoužívejte produkt po uplynutí doby expirace. Doba expirace platí pro neotevřené a správně skladované balení. Neužívejte produkt při poranění vaginy. Neužívejte v průběhu menstruace. Nepřekračujte dobu užívání, pokud takový postup neschválil Váš lékař. Užívání – obzvlášť prodloužené – může vést k projevům přecitlivělosti. V takovém případě přerušte léčbu a konzultujte se svým lékařem ohledně dalšího postupu. Je důležité, abyste informovala lékaře nebo lékárníka o jakýchkoli nežádoucích účincích, které nejsou popsány v příbalovém letáku.

UPOZORNĚNÍ: Během těhotenství, kojení a u dětí je použití produktu vhodné jen ve zcela indikovaných případech a pod přímou kontrolou lékaře. Při neporušené panenské bláně konzultujte s Vaším lékařem o způsobu zavádění. Jednorázový prostředek. V případě náhodného vypadnutí čípku z vaginy ho znovu nezavádějte.

BALENÍ: Skládačka se 2 blistry, které obsahují 10 vaginálních čípků á 2 gramy.

V licenci Capricorn Life Sciences b.v. (Netherlands)

Výrobce:

Gruppo Farmaimpresa srl

Via Cipro, 1 – 25124 Brescia Ital